Seria zestawów LEGO Speed Champions – przegląd i recenzje

Seria zestawów LEGO Speed Champions – przegląd i recenzje

Zestawy LEGO Speed Champions cieszą się ogromną popularnością wśród fanów klocków i motoryzacji. Każdy nowy model wprowadza do kolekcji coś wyjątkowego, zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Oto kilka najnowszych zestawów, które z pewnością warto mieć na radarze:

 1. Ferrari F8 Tributo (76895) – Ten niesamowity model samochodu Ferrari to prawdziwa gratka dla miłośników marki z Maranello. Zestaw zawiera wszystkie charakterystyczne detale F8 Tributo, takie jak aerodynamiczny kształt nadwozia czy charakterystyczna kratka chłodnicy.
 2. Lamborghini Urus ST-X & Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO (76899) – Ten zestaw łączy dwa ikoniczne modele Lamborghini: SUV-a Urus ST-X oraz supersamochód Huracán Super Trofeo EVO. Możliwość budowy obu pojazdów jednocześnie zapewnia mnóstwo frajdy i pozwala stworzyć imponującą kolekcję.
 3. Nissan GT-R NISMO (76896) – Ta replika legendarnego japońskiego superauta zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale także precyzją wykonania detali. Warto wspomnieć o możliwości otwierania drzwi oraz ruchomych elementach silnika.
 4. Chevrolet Corvette C8.R Race Car and 1968 Chevrolet Corvette (76903) – Ten zestaw to prawdziwa gratka dla fanów klasycznych i nowoczesnych samochodów sportowych. Możliwość zbudowania zarówno współczesnej wersji Corvetty, jak i jej historycznego odpowiednika, sprawia, że ten model jest niezwykle atrakcyjny.

Przewodnik po serii zestawów LEGO Speed Champions – co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Zanim zdecydujesz się na zakup zestawu LEGO Speed Champions, warto poznać kilka istotnych informacji. Oto przewodnik, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję:

 1. Wiek: Zestawy LEGO Speed Champions są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat wzwyż. Jednak niektóre modele mogą być bardziej skomplikowane do złożenia i wymagać większej precyzji, dlatego warto sprawdzić stopień trudności przed zakupem.
 2. Licencje: Seria LEGO Speed Champions zawiera modele samochodów znanych marek motoryzacyjnych takich jak Ferrari czy Lamborghini. Jeśli jesteś fanem konkretnych producentów pojazdów lub chcesz uzupełnić kolekcję o dane marki, upewnij się, że wybrany przez Ciebie zestaw posiada odpowiednie licencje.
 3. Detale: Jakość wykonania detali jest jednym z najważniejszych czynników przy ocenie jakości zestawu LEGO Speed Champions. Sprawdź, czy model posiada wszystkie charakterystyczne elementy danego samochodu oraz czy są one odpowiednio odwzorowane.
 4. Wielkość: Zestawy LEGO Speed Champions różnią się rozmiarem i liczbą klocków. Przed zakupem warto sprawdzić, jak dużo miejsca będziesz potrzebować do przechowywania gotowego modelu oraz ile czasu zajmie Ci jego złożenie.

Recenzje zestawów LEGO Speed Champions – które modele zapewniają największą frajdę dla fanów wyścigów?

 1. Ferrari F8 Tributo (76895) – Ten zestaw jest doskonałym wyborem dla fanów marki Ferrari. Precyzja wykonania detali oraz możliwość otwierania drzwi sprawiają, że budowa tego modelu to prawdziwa przyjemność.
 2. Lamborghini Urus ST-X & Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO (76899) – Kolekcjonerzy uwielbiają ten zestaw za możliwość zbudowania dwóch ikonicznych samochodów w jednym pakiecie. Oba modele są bardzo szczegółowe i dają wiele satysfakcji podczas budowy.
 3. Nissan GT-R NISMO (76896) – Ta replika japońskiego superauta zachwyca swoim wyglądem i precyzją wykonania detali. Ruchome elementy silnika dodają realizmu temu modelowi.
 4. Chevrolet Corvette C8.R Race Car and 1968 Chevrolet Corvette (76903) – Ten zestaw pozwala na zbudowanie zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej wersji Corvetty. Oba modele są bardzo szczegółowe i idealnie nadają się do kolekcjonowania.

Zakończenie

Seria zestawów LEGO Speed Champions to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i klocków. Każdy model oferuje unikalne doświadczenia podczas budowy oraz zachwycający wygląd po złożeniu. Bez względu na to, czy jesteś fanem Ferrari, Lamborghini, Nissana czy Chevroleta, znajdziesz coś dla siebie w tej serii. Czytając recenzje innych użytkowników oraz biorąc pod uwagę swoje preferencje, możesz dokonać świadomego wyboru i cieszyć się frajdą z budowy własnego samochodu LEGO Speed Champions.